Erzurum Sohbet-2


Erzurum Sohbet-2 Bizdesohbet

Erzurum Sohbet-2 – Erzurum Türküleri herkezin dilinde olan ve eğlenceli ve hareketli olduğu kadar yürekleri dağlayan türküleri vardır. Genellikle Derin-FM radyolarda da tercih edilen ve oldukça yoğun istek olan hoş ezgilere sahiptir. Erzurum türküleri günümüzde de popüler türküleri vardır. Sizlere Erzurum Dağları türkülerinden en çok istek alan ve en beğenilen türkülerin belli başlarını paylaşmak istiyorum.

“Erzurum dağları kar ile boran

Aldı içerimide dert ile verem

Sizde bulunmaz mı da bir kurun kaleme

Yazam arzu halimi de yare gönderem”

Erzurum Güzelleri

Kar Yağardı Erzurum’a

Erzurum’a Gel

Hele Dadaş

Hani Yaylam

Erzurum Dağları

Kavurma Koydum Tasa

Erzurum Yapıları

Bu türküleri dinlediğiniz zaman sevdiklerinizle hem sohbet hem eğlenceli dakikalar geçireceğinizi umuyoruz.

Erzurum’un Yöresel Kıyafetleri ve Halk Oyunları

Erzurum’un yöresel kıyafetleri erkek ve kadın olarak ikiye ayırabiliriz. Erkeklerin giydiği kıyafetler olarak cistik, zığva, yelek, gömlek, kazeki, kuşak, gümüş köstek, bazubent ve mendil bulunur. Erkekler özellikle siyah ve beyaz renkleri tercih ederler.Turuncu ile borda karışımı kuşak takarak kıyafetini tamamlarlar. Kadınlarda da Bindallı, leçek, gümüş kemer, pabuç ve dizleme tercih edilir.Kadınlar özellikle genelde bordo ve koyu mor renkleri tercih ederler.Altın işlemeleri ile güzel ve zengin bir görünüm kazanırlar.

Erzurum Sohbet

Erzurum’un Tarihi Yerleri ve Kültürel Özellikleri nelerdir?

Erzurum’un tarihi yerleri ve kültürel özellikleri saymakla bitiremeyiz. Bizler sizler için Erzurum gezinizde öncelik vereceğiniz ziyaret edebileceğiniz ve plana çıkmış olan yerlerden sadece bir kaçını paylaşıyoruz. Köklü bir tarihe ev sahipliği yapmış olan Erzurum da gezip göreceğiniz ve ailece güzel sohbetlerin olduğu birçok yer bulunmaktadır. Bunları da sırası ile en kısa süre içerisinde sizlere tanıtacağız. Şimdi Erzurum’un tarihi ve kültürel olarak en gözde ve turistlerin en çok geldiği yerlerden sadece bir kısmını hatırlatmak isterim.

.Palandöken Kayak Merkezi

.Tortum Şelalesi

.Narman Peribacaları

.Erzurum Arkeoloji Müzesi

.Erzurum Kalesi

.Üç Kümbetler

.Çobandede Köprüsü

.Yakutiye Mendresesi

.Aziziye Tabyası

.Çifte Minareli Medresesi.

Erzurum Türkiye’nin her ne kadar en yoğun kış mevsimini geçirdiği ilimiz olsa da en görülmesi gereken yerdir.
Sevdikleriniz,eşiniz,aileniz,arkadaşlarınızla hoş sohbetler yapacağınız oldukça güzel bir şehirdir.Yemeklerinin Lezzetini asla unutamayacağınız ve muhteşem bir doğaya sahip olan Erzurum size ve sevdiklerinizi keyifli sohbetlere ev sahipliği yapmak için bekliyor olacaktır.

(Ada)


Yazar: Ada

Görüntüleme: 142 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 23 Ocak 2021

12 Yorumlar
Chucky

insanların yalnızlık temelli tüm ihtiyaçları ya da ihtiyaçlaştırdıklarını giderdikleri sitelerdir. kullanılan rumuzlar, konulan fotoğraflar, kişilerin kendilerini ve birbirlerinden beklentilerini anlattıkları profilleri incelenerek, tanıyabilirsiniz Bizdesohbet.com da buluşalım.

Seda

Sicak ve samimi bir ortam istiyorsaniz www.bizdesohbet.com adresi tam yeri. Gercek dostluklarin ve keyifli bir sohbetin tadina varacaginiz bir sunucu herkesi bekleriz. Emegi gecen herkese tskler.

SeYYaH

Sohbet mi etmeli , dostluk mu kurmali diye dusunme ve cel )) www.bizdesohbet.com. da hepsi var dadaşım.

ReŞo

Kalitenin ve sohbetin tek adresi www.bizdesohbet.com

SuTLaC

Her hafta sonu yeni bir başlangıctır.Hergunun ayrı onemi vardır.Hergun yanimizda olman dilegiyle.Haydi sende gel arkadaş olalım :) www.bizdesohbet.com seviye kalite dostluk arkadaslik daha ne ararsan hepsi bu adreste

Sewimsiz

Keyfli bi sohbet için sende bize katıl 😇

DeLi_qiz

Samimî dostluklar arkadaşlıklar kurmak istersen gel katıl bizlere 🥰 =)))

Feyza_

Bizdesohbet adresinde gercek doslugu arkadasligi kardesligi yasamak istiyorsan sende bizlere katil AILEMIZIN BIR FERDI OL

Sevcan

Samimi arkadaşlıkları dostlukları oldugu bu aile ortamına sizde gelin katılın sohbete bizdesohbet.com

KivanC

Emeğinize sağlık (:

BizdeSohbet.Com Mobil Sohbet

[…] Şehir olarak tarihi antik çağa dayanan ilimiz, Karadeniz’in doğusunda yer alır. Tarihte bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış, günümüzde kadar gelmeyi başarmıştır. Giresun denildiği zaman akla ilk gelen tarım ürününü fındıktır. Giresun’u 3-4 günde gezip görebilirsiniz. Yaz mevsiminde ılık ve nemli, kışları da soğuk bir havaya sahiptir. Bunun için de hangi mevsimde gidip ziyaret ediyorsanız edin yanınıza mutlaka hırka ve mont tarzı kıyafetler almayı unutmayın. Çünkü; üşütme durumunuz olabilir. […]

Ezel

Tavsiye ederim argosuz vre kaliteli yer

Cevap bırakın