Erzurum Sohbet


Erzurum Sohbet Bizdesohbet

Erzurum Sohbet – Erzurum’da gezilecek yerleri elimizden geldiğince tanıtmaya çalışacağız. Erzurum’un Kültürel Özelliklerini ve Değerleri, her ne iklim şartları soğuk olsa da sıcak kanlı insanların sohbet ettiği ve kültürel bakımdan da çok merak edilen bir ilimizdir.

Erzurum’un kültürel özellikleri ve tarihi değerleriyle, sıcak kanlı halkı ve doğal güzellikleri beraber adeta Doğu Anadolu Bölgesinin en sevilen İl’i haline gelmiştir. Erzurum gerek tarihi yerleri gerekse muhteşem doğal güzelliklerinin fazla olması açısından turizmcilerin de oldukça tercih ettiği bir yerdir. Yüz ölçümü bakımından oldukça büyük olan Erzurum ilimiz son dönemlerde birçok kişinin zevkle gelip sohbet ettiği ve birçok yabancı turist tarafından merak edilen bir şehir olmuştur. Sizlerinde bu yazımızda Erzurum’un kültürel özelliklerinden ve tarihi yerleri gezip keyifli sohbetlerinizi edeceğiniz Erzurum’a sık, sık ziyaret edeceğinizden şüphemiz yoktur.

Erzurum Hakkında Bilgiler

Erzurum hakkında bilgi vermem gerekirse ilk aklımıza gelen genelde Kadayıf Dolması yada Cağ Kebabı en meşhur yemeği ve tatlısıdır. Fakat Erzurum şehrimiz sadece lezzetleri ile değil sıcak kanlı halkı ve sohbetten keyif aldığımız insanları ile de oldukça konuşulan bir şehrimizdir. Erzurum. 25 Plaka numarası olan Erzurum ilimiz aynı zamanda şivesi, sıcak kanlı insanları ve kış mevsiminin oldukça uzun sürdüğü karın hiç denecek kadar dinmediği bir yerdir.

Erzurum Sohbet

Erzurum’un Nüfusu ve Coğrafi Konumu

Erzurum’un nüfusu 2020 yılında yaklaşık olarak 767.848 olarak bilinmektedir. Son dönemlerde öğrencilerin de oldukça artışı ile beraber oldukça büyük nüfus artışı gösteren Erzurum bu yükseliş her geçen yıl devam etmektedir. Doğu Anadolu bölgesinde bulunan Erzurum ilimiz aynı zamanda da ülkemizin en önemli ve en büyük 4. sınırına sahip olmasıdır. Bununla birlikte en fazla sınır komşusuna da sahip olan ilimiz; Bayburt, Erzincan, Bingöl, Muş, Ağrı, Kars, Ardahan, Artvin ve Rize illerimiz ile sınır komşusu olmaktadır.

Erzurum Sohbet

Erzurum’un Tarihi ve Kültürel Özellikleri

Erzurum’un tarihi tam olarak bilinmemekle birlikte çok köklü bir yerleşim yerine sahip olduğunu bildirmek isterim. Erzurum ilinin ve çevresinde yapılan kazılardan ve çalışmalarından elde edilen bilgilere göre, Kalkolitik ve Eski Tunç çağından bu tarafa yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. Bir çok siyasi olaya tanıklık yapmış olduğu bilinmektedir. Karaz, Pulur ve Güzel ova kazılarından da bilineceği üzere yaklaşık altı bin yıldan bu yana günümüze kadar burada yaşam izlerinin olduğu görülür. Erzurum bu denli köklü tarihi ile beraber aynı zamanda zengin kültürel özellikleri de sahip bir şehirdir.

Erzurum Sohbet

Erzurum’un Yöresel Yemekleri

Erzurum’un yöresel yemekleri, kendine has tadı olmakla beraber birçok damak tadına da hitap eder. Özellikle dünya çapında konuşulan ve oldukça lezzeti olan Cağ Kebabı ve Kadayıf Dolması en çok tercih edilen yemekleridir. Bunun haricinde de sevdikleriniz ile sohbet ederken en çok tercih etmeniz gereken lezzetleri de sizinle paylaşmak istiyorum. Cağ Kebabı, Aş otu Çorbası, Kadayıf Dolması, Şalgam Dolması, Lalanga, Husuta, Dut Çullaması, Lor Dolması, Çaşır, Su Böreği gibi lezzetleri de sevdiklerinle sohbet ederken tatmanız gereken en önemli lezzetlerdir.

Erzurum’da güzel lezzetlerin olduğu ve oldukça önemli tarihi eserlerin bulunduğu,ailenizle ve sevdiklerinizle keyifli sohbetlerin olduğu,eğlenceli saatler geçireceğiniz şehrimize mutlaka bekliyoruz.

(Ada)


Yazar: Ada

Görüntüleme: 159 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 23 Ocak 2021

11 Yorumlar
Chucky

Yaptığımız işin en güzel yanı, birbirlerini bulmalarına aracı olduğumuz çiftlerimizin mutluluklarına şahit olmak...Bizdesohbet.com buluşalim.

Pia

Mekan belli fazla soze gerek yok bizdesohbet.com farki kendiniz farkedin.)

Pia

Arkadaslik, sevgi, saygi en guzel radyo yayinlari nerede mi mekan belli bizdesohbet.com cikin cikin gelin bekleriz efenim.)

GüzeL

Her gün degisik Dj ler ile Radyoda eglenebilecegimiz bir ortam. Her memleketten olan güzel renkli kisilerin bulustugu tek adres www.bizdesohbet.com herkese tavsiye ederim. cikin cikin gelin pisman olmazsiniz :)

SeYYaH

Sogugu ayazi yiyip aksam sicacik evinde isinirken de www.bizdesoohbet.com a gel ruhun da isinsin. Samimiyet dolu bir muhabbet ortaminda bulusalim , tebessum olsun yuzunde her daim. O da burda mumkun ))

Ecem

Arkadasliga dair aradiginiz hersey bu sitede. www.bizdesohbet.com kaliteli dj ler mukemmel radyo yayinlari her tur sohbetin oldugu nezih bir ortam...

BaLkupu

Bal tadında sohbetmi arıyorsun hic vakit kaybetme aramıza sende katıl. www.bizdesohbet.com

DeLi_qiz

Sohbetin en güzeli sizleri bekliyor =))) gelin bizlere katılın=)))))

yaNKı

Bil ki ; Güzellikler de var bu hayatta.Gel git'lerin olmadiqi bir hayat düsünebilir misin ?Hüzün olgunlaştırır,Kaybetmek sabrı öqretir.Şimdilerde bol bol dua ek ...Hasat yakindır can!Kaderini sev ! Varsa kederini de sev! Üzülme hastalıklarına Gör, hanqi qunahlarina kefaret olacak.Terk edildin diye de üzülme...Demek ki sevebilecek bir yüreqin var.Sevqiden, tortulu bulanık sular arı-duru bir hale qelir.Sevqiden,dertler şifa bulur ölüler dirilir.Sevqiden padişahlar kul olur.Bu sevqi de bilqi neticesidir.Muhabbet ve merhamet insanliqin,hiddet ve şehvette hayvanların sıfatlaridir...#Mevlana# Sevqi dolu sohbetler diliyorum..

Sevcan

Sevginin saygının olduğu tek sohbet ortamı sizde katılın hic düşünmeden www.bizdesohbet.com a

KivanC

Emeğinize sağlık.

Cevap bırakın