Eskişehir Sohbet


Eskişehir Sohbet Bizdesohbet

Eskişehir Sohbet gezilecek yerleri açısından son yılların en popüler sayılan şehirlerinden biridir. İç Anadolu Bölgesi’nde olmasına rağmen de ortasından geçen Porsuk Çayı sayesinde muhteşem bir sahil kasabası görünümündedir. Porsuk Çayı’nda gondolla gezi keyfi ise ünlü Venedik Kanalı’nı aratmaz. Eskişehir’de gezilip sohbet edeceğiniz göreceğiniz bazı yerleri elimizden geldiğince tanıtmak istiyorum.

eskişehir-sohbet

Porsuk Çayı ve Adalar Bölgesi

Eskişehir’de gezilecek yerlerin neredeyse en başında gelen bu Adalar Bölgesi şehrin en ünlü ve en önemli bölgesidir. Porsuk Çayı’nın her iki yakasına da kurulu kafe ve restoranlar, bu bölgenin gece gündüz çok eglenceli olmasını sağlamaktadır..Bu Ada da Gondol ve bot turu yapmak gelen ziyaretçilerin en büyük keyif aldığı aktivitedir.

Odun Pazarı Evleri

Osmanlı döneminin ruhunu sokaklara döken Odunpazarı Evleri’nin bulunduğu rengarenk sokaklarında gezerken, buranın neden dünya çapında da çok konuşulan ve beğeni alan bir güzelliğe sahip olduğunu göreceksiniz. UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi’nde bulunan Odunpazarı’nda kendinizi tarihin yeniden canlandığı bu sıcak ve harika sokaklarına bırakmalısınız.

Kurşunlu Camii ve Külliyesi

Tarihi Odunpazarı Evleri’nin yanında bulunmakta olan Kurşunlu Camii ve Külliyesi, geçmişten günümüzde kadar gelen Eskişehir’in en önemli dini yapılarının başında gelmektedir. 16. yüzyıl Osmanlı dönemi eserlerinden olup külliye ismini kubbesinin kurşunlu kaplı olmasından dolayı almıştır.

Şelâle Park

İsmini parkın içinde bulunmakta olan 1400 metrekarelik yapay şelaleden almış olan Şelale Park’ta Eskişehir’in muhteşem panoramik manzarasını seyretme imkânı bulabilirsiniz.

Çiğ Borek

Odunpazarı gezintisi sonrasında Eskişehir’in meşhur lezzetli çiğ böreğini yemeden asla gitmeyin.Lezzeti ile ziyaretçileri hayran kaldığı bu börek mutlaka tadılması gereken bir lezzettir.

Sazova Parkı

Oldukça geniş bir alan üstüne kurulmuş bulunan Sazova Parkı, Türkiye’deki görsellik bakımından en çok beğenilen parklardan biridir.Tabiri caiz ise Disneyland’ın Eskişehir parkıdır.. Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Sualtı Dünyası, Sabancı Uzay Evi, Hayvanat Bahçesi ve yapay bir gölet şeklinde içinde bir çok yapıt vardır. Büyük küçük gözetmeksizin burda ailenize birlikte güzel zaman geçirmeniz mümkündür.

Eskişehir gezdiğiniz yerleri, mutfak kültürü, lezzetli yemekleri ile ailenize mutlaka gitmeniz gereken bir yerdir.
Elimizden geldiğince tanıtmak istedim.Umarım yolunuz mutlaka Eskişehir ‘e düşer.

(Ada)


Yazar: Ada

Görüntüleme: 276 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 26 Şubat 2021

5 Yorumlar
Sevcan

Dünya'nın Türküye'nin her tarafindan arkadaslarimizin olduğu arkadaşlığın dostluğun güvenin olduğu adres bizdesohbet.com

Cız

Sende Sohbet etmek İstersen Gir

Ada

Kaliteli Sohbet ve Kaliteli arkadaşlıklar için ücretsiz sohbet odalarına bekliyoruz. www.bizdesohbet.com

MutLu

KaLiteLi bir Sohbet ortamı ve keyifLi yayinciLariyLa chat aLeminin En'leri arasinda tavsiye ediLir bekLeniyorsunuz

    Ada

    Mutlu teşekkür ediyorum. Yayınlarını dinlemeleri için herkezi bekliyoruz. www.bizdesohbet.com www.derinfm.net

Cevap bırakın