Giresun Sohbet 2


Giresun Sohbet 2 Bizdesohbet

Giresun Sohbet 2 adlı yazımızda sizlere giresun hakkındaki tanıtımlarımıza devam edelim.

Kulakkaya Yaylası

Şehir merkezine 45 kilometre mesafede bulunan Kulakkaya Yaylası,yine Giresun’da en çok gezilip görülmesi gereken yerdir. Deniz seviyesinden 2030 metre kadar yükseklikteki yayla, diğer yaylalar ile kıyas edildiği zaman daha alçak bir noktada olduğu için ulaşımı daha kolaydır. Yaylada doğal güzelliklerin yanı sıra, Despot Kayası-suyu ve Gelin Kayası da gidilmesi gereken ve sevdiklerinizle de sohbet edeceğiniz eşsiz manzarası olan bir yayladır.

Paşa konağı Yaylası

Giresun’un Bulancak ilçesinde Kovanlık beldesinde bulunan Paşa konağı Yaylası merkeze olan mesafesi 45 dakika uzaklığındadır. Yaylayı; Ladin, Kızılağaç, Akçaağaç, Kayın, Köknar ve Meşe ağaçlarının çevrelemesi gezmeye gelen ziyaretçiler için muhteşem havası ve doğa üstü manzarası ile büyülemiştir. Paşa konağı Yaylasının içinde olan birbirinden renkli orman gülleri, derin vadileri ve şelaleleri ile gelen turizmcileri adeta hayran bırakır.

Çıkrık kapı Yaylası

Giresun merkeze 80 kilometre mesafede yer alan Alucra ilçesindeki Çıkrık kapı Yaylası, Yağlıdere ve Kümbet Yaylaları’nı izleyerek ulaşabilirsiniz. Yaylanın en dikkat çeken özelliği ise, 1610 yılında inşa edilmiş olmasıdır. 6,5 km uzunluğunda ve 1,5 metre yüksekliğinde tek bir kapısı olan taş duvarıdır. Bu duvarın Çin Seddi’nden sonra koruma amaçlı yapılan ikinci set olması çok önemli yer teşkil etmektedir. Duvar; Hacı Abdullah Bey tarafından ekilen ürünleri hayvanlardan korumak için Rum işçilere emanet edilmiştir.

Kırık harman Yaylası

Çakrak Köyü’nde olan bu yayla, barındırdığı kültürel ve doğal zenginliklerini hem turistlere hemde Türk halkına sunmaktadır. 1850 yılında Rumlar tarafından yapılmış olan kilise, Giresun ve Doğu Karadeniz köylerindeki Ortodoks kiliseleri büyük ölçüde önem taşımaktadır. 170 yaşında olan kilise resmen güzelliği ve bakımlı olması sebebiyle sohbet etmek için gelen ziyaretçileri hayrete düşürür. Sizler de eğer benim gibi eskilerin atmosferini yaşamayı seviyorsanız, ziyaret edip ,sohbet edip, eğlenip ve keyifli sohbetlerin olduğu güzel yaylamıza mutlaka uğramadan geçmeyin.

Kuzulan Şelalesi

Giresun merkezine 45 kilometre uzağında olan şelalenin en yüksek noktası Dikoluk Pınarı ve Marazlı Tepesi olarak bilinir. Mağaralar, kaç bin yıllık ağaçlar, tarihe geçmiş değirmenler gibi muhteşem güzelliklerinin yanı sıra bir çok canlı çeşitliliğine de rastlamak mümkündür. 60 değişik canlıya ait 129 bitki çeşidi, 36 harika ve canlılara ait 105 kuş türü de tabiat parkının içinde bulunur.

Doğu Karadeniz’de sodalı suyun dereden gelen tek yer olup, Mavi Göl ile birlikte belirli zamanlarda harika bir turkuaz rengine dönüşmesi olağan üstü bir güzelliktir. Bunun nedeni ise gölün içinde bulunan kireç taşları ve sodalı sularıdır.

Giresun ilimizi elimizden geldiğince tanıtmaya çalıştık. Doğa harikası yaylaların olduğu ve muhteşem halkı ile eşsiz sohbetler edeceğiniz bir ilimizdir. Gezilecek yerleri sıcak kanlı ve sıcak sohbetlerin olduğu Giresun ‘a mutlak ve mutlak herkesi bekliyoruz.

(Ada)


Yazar: Ada

Görüntüleme: 132 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 31 Ocak 2021

12 Yorumlar
Ecem

Kaliteli sohbet seviyeli arkadaslik aradiginiz hersey bu sitede www.bizdesohbet.com

Chucky

Aradigin arkadaşlık Bizdesohbet.com adresine bakmaniz yeterli ben ordayım ya siz.

Chucky

Aradigin arkadaşlık tam yeri Bizdesohbet.com ben ordayım ya siz.

GüzeL

Arkadaslik ve güzel Dostlugun tek adresi http://www.bizdesohbet.com diyebilirim. Herkese tavsiye ederim cikin gelin eglence sohbet hersey burda :)

Hakanist

Teşekkürler kanaliniz mükemmel güzel burda olmak güzel

Sevcan

Arkadaşlığın dostluğun tek adresi bizdesohbet.com sizde uğrayın

Sewimsiz

Keyfli bir sohbet için bize katılın. bizdesohbet.com

DeLi_qiz

Dostluk arkadaşlık sohbet herşey burda hadi katılın sizlerde=))))

Pia

Dostluk, arkadaslik, ask, radyo ,en iyi djler aradigin hersey burada

Storm

Farklı bir ortam arıyorsan,mesela canım sıkılmasın,seviye bozulmasın,işte ozaman tam yeri burası ( www.Bizdesohbet.com ) :) Gelip görmek için neyi bekliyorsun..

Ada

Kaliteli Sohbet ve Kaliteli Müzik için www.Bizdesohbet.com

Hate

ne beklersin neyle karşılacağını bilemezsin.Neden derseniz gelip görmediğiniz içindir.o yüzden buyrun gelin görelim isimlerinizi ve edeceğiniz sohbeti.siz bir adım atın size 10 adım dönülsün işte o zaman www.Bizdesohbet.com farkını yaşayın..

Cevap bırakın