Giresun Sohbet


Giresun Sohbet Bizdesohbet

Giresun Sohbet – İlimiz Karadeniz bölgesinde bulunan ve gezilmesi görülmesi gereken nadide illerimizden biridir. Sizlere bu güzel ilimizi biraz tanıtmaya çalışalım.

Gezilecek Yerler

Şehir olarak tarihi antik çağa dayanan ilimiz, Karadeniz’in doğusunda yer alır. Tarihte bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış, günümüzde kadar gelmeyi başarmıştır. Giresun denildiği zaman akla ilk gelen tarım ürününü fındıktır. Giresun’u 3-4 günde gezip görebilirsiniz. Yaz mevsiminde ılık ve nemli, kışları da soğuk bir havaya sahiptir. Bunun için de hangi mevsimde gidip ziyaret ediyorsanız edin yanınıza mutlaka hırka ve mont tarzı kıyafetler almayı unutmayın. Çünkü; üşütme durumunuz olabilir.

Müze kart ile Giresun’da yer alan müzeleri ve turistik yerleri rahatlıkla gezebilirsiniz. Sebze yemekleri ve zeytinyağlı çeşit, çeşit yemeklerin yapıldığı illerimizden biridir. Lahana Diblesi, Tavada Mısır Ekmeği, Isırgan Otu Yemeği, Hamsi Böreği ve Pazı Mücveri yöresel yemeklerin başında gelir. Muhteşem lezzetlerin de olduğu restoranlarda kişi başı yemek fiyatları ortalama olarak 20-30 TL olarak değişmektedir.

Plajları

Batı ve doğu sahil kıyılarına kadar gelen bölümler, yaz tatillerinizi Karadeniz’in temiz havasında geçirmek için idealdir. Bunlardan başlıcaları Arif Kumaş, Tabya, Emniyet, Tirebolu, Belediye ve Jandarma Plajları, turizm yönünden en fazla tercih edilen plajlarıdır. Farklı bir eğlence ortamı yakalamak istiyorsanız, tercihen bu sahilleri değerlendirebilirsiniz.

Giresun Sohbet

Kümbet Yaylası

Şehir merkezinden 60 kilometre uzaklıkta bulunan yayla, şenlikleriyle meşhurdur. Her yıl temmuz ayında düzenlenen Kümbet Yaylası Şenlikleri’ne çok sayıda ziyaretçi gelmektedir. Burada yapılan açık arttırmalar sunucunda kazanan kişi “yayla ağası” ismi ile nam sahibi olur. Burada toplanan gelir ise bir daha ki yıl yapılacak olan şenlik için harcanır. Yani maddi imkanları ise oldukça tatmin edici düzeydedir. Ayrıca elektrik, su, telefon gibi alt yapı hizmetlerine sahip olup, on yataklı bir otel bulunmaktadır. Ama ormanın içinde bulunan Aymaç mesire alanı ve salon çayırı tesisleri de yine iyi zaman geçirebileceğiniz yerlerdir.

Giresun Sohbet

Buraları görmeniz ve bu kültüre ait yerlerden de haberdar olmanız hayatınıza çok farklı bir keyif olacaktır.

giresunsohbet

(Ada)


Yazar: Ada

Görüntüleme: 130 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 30 Ocak 2021

2 Yorumlar
Hakanist

Selam herkese kucak dolusu sevgiler sunarım başarılar dilerim mükemmel olmus

DeLi_qiz

Güzel arkadaşlıklar neşeli sohbetlerin mekanı =)) buyrun aramıza=)))) katılın hadi=))

Cevap bırakın