Gizlilik ve Veri Güvenliği

Kişisel verileriniz; verilerinizin sorumlusu Bizdesohbet ekibi olarak https://www.bizdesohbet.com/ internet sitesini ziyaret eden tüm misafirlerimizin gizliliğini korumak uygulamamızın temel ilkelerindendir.

Sohbet uygulamamızı hangi tür cihazdan ziyaret ettiğiniz fark etmeksizin elde edilen kişiler verilerinizi (Yasal talepler haricinde) asla üçüncü kişiler ile paylaşmıyor ve satmıyoruz.

HANGİ VERİLERİNİZİ DEPOLUYORUZ VE DEPOLANMA AMACI

*Uygulama tarafından sunulan hizmetleri sağlıklı ve tümü ile faydalanmanız adına tarafınızdan belirlenen rumuz(nickname) ve yine tarafınızdan belirlenen şifreler veri tabanımız tarafınızdan depolanmaktadır. Rumuz kayıt ve şifre depolama işlemi, uygulama üst yönetim ya da tarafınızdan rumuz kaydınızın silinme işlemi ile veri tabanımızdan da otomatik olarak silinerek depolama işlemi sona ermektedir.

*Uygulama tarafından sunulan hizmetlerin sağlıklı ve tümü ile faydalanmanız adına tarafınızdan kayıt altına alınma sırasında beyan ettiğiniz e-mail adresiniz veri tabanımız tarafınızdan depolanmaktadır. Rumuz kayıt işlemlerinin tarafınızdan ya da uygulama üst yönetim tarafından silinmesi ile verileriniz depolama kaynaklarından otomatik olarak silinmektedir.

*Uygulama içerik hizmetlerinden olan ‘PROFİL RESİM EKLEME’ özelliğini kullanan üyelerimizin, hizmetin sorunsuz çalışması adına resimleriniz veri tabanımızda depolanmaktadır. Rumuz kayıt işlemlerinin tarafınızdan ya da uygulama üst yönetim tarafından silinmesi ile verileriniz depolama kaynaklarından otomatik olarak silinmektedir.

* Uygulama içerik hizmetlerinden olan ‘ARKADAŞ EKLE’ özelliğini (Uygulamada bulunan kullanıcıları arkadaş ekleyerek, uygulamada çevrimiçi olduğu anda bildirim alması) kullanan üyelerimizin, hızlı ve sorunsuz şekilde bildirim alması adına veri tabanımıza depolanmaktayız. Rumuz kayıt işlemlerinin tarafınızdan ya da uygulama üst yönetim tarafından silinmesi ile verileriniz depolama kaynaklarından otomatik olarak silinmektedir.

*Bizdesohbet sohbet uygulamamızın diğer tüm sohbet hizmeti veren kurumlar gibi, Ip ((İnternet Protokolü adresi, bir bilgisayar ağında iletişim için internet teknolojisini kullanan bir aygıtın belirleyici numarasıdır) bilginiz, şehir, ülke gibi giriş bilgileriniz de depolanmaktadır. Rumuz kayıt işlemlerinin tarafınızdan ya da uygulama üst yönetim tarafından silinmesi ile verileriniz depolama kaynaklarından otomatik olarak silinmektedir.

DEPOLANAN BİLGİLERİNİZİ KİMLER ERİŞEBİLİR?

Rumuz kayıt şifreniz

Tarafınızdan talep olması durumda (şifre unutma- çalınma vb. durumlarda) Uygulama üst yönetim ekibi dışında herhangi bir kullanıcı tarafından erişilemez.

-Rumuz kayıt e-mail adresiniz

Tarafınızdan şifre bilgisi almak istediğinizde doğrulama amacı ile sorulan ilk soru e-mail adresinizdir. Uygulama üst yönetim ekibi dışında herhangi bir kullanıcı tarafından erişilemez.

-Rumuz profil resminiz

Uygulama üst yönetim ekibi dâhil herhangi bir kullanıcı tarafından depolama alanında erişim sağlayamaz.

-Rumuz arkadaş listeniz

Uygulama üst yönetim ekibi dâhil herhangi bir kullanıcı tarafından depolama alanında erişim sağlayamaz.

Kişisel Verileriniz Hangi Durumlarda Paylaşılabilir?

Kişisel verileriniz, kullanıcı bilgileriniz (Yasal talepler dışında) hiçbir şekilde üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.

Kişisel Verilerinizin Güvenliği ve Gizliliği için Neler Yapıyoruz?

Kişisel özel sohbetlerinizin (Özel odalarda 1+1 yapılan sohbetler) sohbet geçmişi, paylaşım yapılan ses, resim kayıtları sunucu üst yönetim dâhil hiçbir kullanıcı tarafından erişilemez.

Finansal Güvenlik Hizmetleri

 

Bizdesohbet kurumu olarak, uygulama içeriğinden satın alma işlemlerinizde sadece #Sales kanalından tarafınıza verilen banka hesap numaraları ile işlem yapılmaktadır. Uygulama sırasında hiçbir kullanıcı yâda üst yönetim ekinden Iban numarası alınarak, hesap, kredi kartı, finansal bilgilerinizi paylaşmamanızı önemli bildiririz.

VERİ SAHİPLERİNİN HAKLARI

  • Kişisel verilerinizin depolanıp depolanmadığını öğrenme,
  • Kişisel verilerinizde depolama yapılıyorsa buna ilişkin bilgi talep etme,
  • Kişisel verilerinizin depolama amacını ve bunların nerelerde kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
  • Yurt içinde veya yurt dışında kişisel bilgilerinizi aktarılıp aktarılmadığını var ise üçüncü kişileri öğrenme.

K.V.K hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz uygulama içerisinde #operhelp kanalından bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Verileriniz hakkında tüm sorular için uygulama dışından https://www.bizdesohbet.com/iletisim/ sayfamızda bulunan yada che-ers@hotmail.com email adresimizden erişebilirsiniz.