İstanbul Sohbet Odaları


İstanbul Sohbet Odaları

İstanbul Sohbet Odaları ile ilgili yazımıza hoşgeldiniz.

Dertler derya olmuş sende bir sevda Ey İstanbul…Asırlık şehir oldun ya peki seni kabartan “EN”ler neler? kısaca İstanbulu tanıtalım. Sohbet dünyasında en önemli şehir esas aşıklar şehri olarak geçmektedir.

10- En eski alışveriş merkezi: Kapalıçarşı

9- En büyük ada: Büyükada

8- En büyük cami: Süleymaniye Camii

6.En büyük canlı bitki müzesi: Atatürk Arboretumu

5- En eski kilise: Vaftizci Yahya Kilisesi

4- En eski semt: Langa

3- En iyi korunmuş mozaikler: Kariye Müzesi’nde

2-En yüksek bina: Sapphire

1- En büyük elmas: Kaşıkçı Elmasıdır.

Medeniyetlerin beşiği olan İstanbul, fethi öncesinde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in de övgüsünü almış bir şehirdir. Türklerin İstanbul’da 1453 yılında başlayan serüveni yıllar boyunca zarar görmemiş, günümüzde de bu şekilde devam etmektedir.

– İstanbul, Asya ve Avrupa kıtalarının kesiştiği noktadadır.
– İstanbul, yakın tarihte Bizans İmparatorluğu, Osmanlı İmparatorluğu gibi çok önemli iki medeniyete başkentlik yapmıştır.
– Türkiye’nin en büyük ve kalabalık şehridir.
– Türkiye’nin ekonomik açıdan imkanları en çok olan şehridir. Bu sebepten dolayı çok fazla göç alır ve bu yüzden sohbetleri oldukça yüksek düzeydedir.
– Ayasofya, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı gibi çok kıymetli tarihi eserler, şehrin dört bir yanında görülebilir.

İstanbul, günümüzde de hem sosyal hem de ekonomik manada cazibesini korumakta olduğundan dolayı sürekli olarak göç alan ve sohbetlerin oldukça fazla olduğu bir şehrimizdir. Her yıl yurtdışından gelen milyonlarca turist, Türklerle sohbet etmek örf ve âdetlerini yaşamak için Osmanlı İmparatorluğu’nun kalıntılarını görmek ve geçmişi daha iyi anlayabilmek adına İstanbul’u ziyaret etmektedir. Sahip olduğu boğaz ile turistleri karşılayan ve sıcak sohbetleriyle İstanbul, her geçen yıl daha da fazla turistin ilgisini çekip turizm de faydalı olmaktadır.

İstanbul Sohbet Odaları


İstanbul şehrimizin en önemli özelliği de Televizyon ve Müzik dünyasının bütün başarılı sanatçıları İstanbul’da ikamet etmektedir.

Istanbullu insanlarla sohbet ederken oldukça kibar ve nazik sohbet ederler. Türkçe dilini sohbet esnasında en güzel ve en anlamlı kullanan bir şehirdir.

Boğazda balık yiyip sevdiklerinizle hem sohbet tadında hem muhteşem lezzetleri yaşamak ve sıcak insanlarla sohbet etmek için İstanbul çok doğru bir yerdir.

(Ada)


Yazar: Ada

Görüntüleme: 124 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 17 Aralık 2020

Cevap bırakın