İzmir Sohbet


Egenin incisi güzel İzmir’i ve İzmirlileri ne kadar anlatmaya çalışsak ta eksiklerimiz olabilir. Cana yakın insanları ve büyüleyici atmosferiyle İzmir kesinlikle Türkiye’nin en hoşgörülü ve en yaşanılası şehri olmakla birlikte en sıcak memleketimizdir. Eksiklerimiz varsa hoşgörüsü sonsuz, sıcakkanlı İzmir halkından ve Türküyenin her bir yerinden sohbet için gelenlerden af diliyoruz.

İzmir’de sohbet denildiği zaman, kordonda balık yemek, Karşıyaka ‘da sohbet denildiği zaman vapurda gezmek, Alsancak ‘ta sohbet denildiği zaman ise deniz kıyısında çay içmektir..

İzmir insanı sıcak kanlıdır. Farklı memleketten olmanız izmir halkı için önemli değildir. Bir saat içinde sohbet ettiğiniz zaman direk İzmir’li olursunuz.

Sohbet için girdiğiniz her mekânda saygı ile karşılanır,sevgi ile uğurlanırsınız.

Gerçek İzmirliyi 500 metreden tanırsınız. Çünkü  gerçek izmir’li olup ta çirkin bir bayanla karşılaşmazsınız. Sohbet ettiğiniz her kadın güzel ve bakımlıdır.         Arkadaşlarıyla Sevinç Pastanesinin önünde buluşup sohbet eden herkes sizin için İZMİRLİDİR.

Çamaşır suyuna  Klorak diyerek ev hanımlarının gülerek sohbet ettiğini görürsünüz.

Gevreğe simit, çiğdem’e çekirdek, darı’ya mısır’a diyen bir insanla çok rahat tartışmaya girebilir ve sohbetinizi ilerletebilirsiniz.

İzmir’de sohbet denildiği zaman sokakta çalışıp evine ekmek götürmeye çalışan işçi de ,fabrika sahibi olan iş adamı da sırası gelir aynı kefede olurlar.

Sohbet esnasında kimsede ego yoktur.

İzmir’de sohbet etmek için tanımadığınız birine selam vermeniz yeterlidir. Çünkü sizi hemen benimser ve sohbet ortamı zaten oluşur.

İzmir’de yaşıyorsanız 4 iklim-i aynı anda yaşarsınız. Hani izmirliler der ki (İzmir’in havasına ve ķızlarına güven olmaz) bu tabiki de lâtifedir.

Aslen İzmirli olmasanız bile burada yaşanan birkaç yıl sonunda birisi size ‘nerelisiniz?’diye sorduğunda ‘İzmirliyim’ dersiniz. Çünkü izmirliler ile yaptığınız sohbetler size öyle hissettirir.

Çünkü İzmirli olmak bir yaşam tarzıdır, ayrıcalıktır, ömrünüz boyunca gururla taşıyacağınız bir madalyadır.

Bizdesohbet.com

 

 

 

(Ada)


Yazar: Ada

Görüntüleme: 131 defa

Kategori: Genel, Sohbet Odaları

Yayınlanma Tarihi: 09 Aralık 2020

3 Yorumlar
Hate

İZMİR adı efsane konumu bir tane yaşamak için sebep aranmadan yerleşilecek ilimiz sen ne güzel bir şehirsin ki insanlarınızda güzel.kızları unuttunmu diyeceksiniz gibisiniz sakın bu hataya düşmeyin derim UN HELVASI ne kadar güzelse onlarında güzel olduklarını söylemek kızlarına hakaret sayılır.işte yaşamak için sebep aranmayan bir şehir düşünün oda İZMİR derim... www.bizdesohbet.com adresinde bulunuruz sohbetimizin en güzelini ederiz...

Ecem

www.bizdesohbet.com harikayiz cıkın cıkın gelin..:)

FatoS

Boyle seviyeli bir yer daha gormedim Herseyiyle cok iyi sohbet harika insanlar kaliteli.

Cevap bırakın