Muğla Sohbet 2


Muğla Sohbet Bizdesohbet

Muğla Sohbet odalarında sende yerini al. Bu fırsatı kaçırma. BizdeSohbet.Com

MUĞLA MÜZESİ

Eski cezaevi binasında bulunan, arkeolojik kalıntıların sergilenip halka sunulan bu müze, Muğla gezilecek yerlerin listesinde ilk baş sırada yer almaktadır. Müzede; arkeolojik kalıntıların haricinde, Muğla’nın değişik yörelerine ait, eski kıyafetleri de bulmanız görmeniz mümkündür. Neden gidip bu Müzeyi görmeliyim sorusuna da şu şekilde cevap vermek iaterim; Müzenin Doğa Tarihi Salonu’nda; milyonlarca yıla dayanan yaşamış bitki ve hayvan fosilleri gösterimde olur, Gladyatörler Salonu’nda ise; gladyatörlere ait mezar taşları bulunmaktadır. Aynı zamanda da müze içinde, Etnografya ve Arkeoloji Salonlarını da görmeniz mümkündür.

ZEKI MÜREN SANAT GALERİSİ

Gerçekte burası, yaşamının son evrelerinde, Bodrum’da yaşayan Zeki Müren’in iki dublex evi bulunmaktadır. Zeki Müren vefatından sonra ise, müzeye dönüştürülen bu yerde; Zeki Müren’in yaşamı , eserleri ile ilgili belgeler, fotoğrafları ve sahne kıyafetleri halk için sergilenmektedir.Zeki Müren hayranları bu müzeye gelip kıyafetlerini sahne kostümlerini görme imkanına sahip olmuştur. Bu Müzeye neden gidip ziyâret edeyim sorgusuna da şöyle cevap vermek isterim;Müzenin ön bahçesinde bulunmakta olan ; arabası ve bronz heykeli, üst katında bulunmakta olan; sahne kostümleri ve takıları, el emeği ile yaptığı muhteşem tabloları, kazandığı ve gururla sergilediği ödülleri, fotoğrafları gibi kişisel ve kıymetli eşyaları bulunmaktadır. Ayrıca bu müzede, hayranları tarafından gelen mektuplarda son derece anlamlıdır.

MARMARIS MÜZESİ

Marmaris Kalesi’ni içinde bulunan bu müze, 1991 yılında halka açılarak faaliyete geçmiştir. Etnografya ve Arkeoloji olarak iki ayrı bölümden oluşmuş olan bu müze, ilk etapta kalenin muhteşem görünümlü manzarasıyla dikkat çekmektedir. Turistler tarafından da oldukça ve sıkça ziyaret edilip, fotoğraf çekilen bu Müzeyi sevdiklerinizle sohbet edip , fotoğraf çekilmek için son derece güzel bir müzedir.
Neden gidip bu müzeyi ziyaret edeyim derseniz şöyle açıklama yapmak istiyorum; Müzenin güzel ve büyük bahçesinde; sunaklar, sütun başlıkları, Osmanlı döneminde olan mezar taşları ve topları ile ilgili eserler bulunuyor. Arkeoloji bölümünde ise; Helenistik, Roma ve Bizans dönemine ait kalıntılar, Etnografya bölümünde de; Osmanlı dönemine ait olan son derece kıymetli ve anlamlı eşyalar sergilenmektedir. Tarihe ışık tutmuş olan bu müze de, kalenin içerisinde yer aldığı için çok daha önemli bir konumda olmayı başarmıştır.

Muğla ilimizi tanımak istiyorsanız ve arkadaşlarınızla sevdiklerinizle GüzeL sohbetler etmek üzere Muğla Ilimiz’e ziyaretlerinizi mutlaka bekliyoruz.
(Ada)


Yazar: Ada

Görüntüleme: 142 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 13 Şubat 2021

11 Yorumlar
Ecem

Harika bir site sohbete dair hersey burda çok memnunuz www.bizdesohbet.com emegi olan herkese teşkler

Ada

En Karizmatik BeyLer parasız En kaliteli arkadaşlıklar için ücretsiz sohbet odalarına odalarına bekliyoruz. www.bizdesohbet.com www.derinfm.net

GüzeL

cok güzel bir sunucu sohbetin tam adresi www.bizdesohbet.com diyebilirim cikin cikin gelin herkesi bekleriz emegi gecen herekese tsk ederiz.

DeLi_qiz

Türkiyemin her yeri güzeldir =))) sohbetin en güzeli de dostlarla yapılan yerdir=))

AktaR

bu ada beni yoruyo ama iyi kız olsun bakalım :) dediğim gibi değerlileriniz varsa sakın bırakmayın onuda ben burada buldum. onlar burada olduğu sürece de burdayım sizlerede tavsiye ederim.. AktaR..

    Ada

    AktaR abim teşekkür ediyorum desteğin için:) Abiler kardeşini kırmaz:)) www.bizdesohbet.com

Pia

Kaliteli Sohbet Ortami ..Tavsiye Ederim..

Cemre

Tek kelimeyle www.bizdesohbet.com asla pişman olmayacaksiniz :))

Sevcan

Sohbetin tek adresi www.bizdesohbet.com

Koray

Kaliteli sohbet , kaliteli yayinn , guzel vakit gecirmenin tartismasiz en guzel mekani , sahi bende burdayim :) emek veren herkese tsk ederim

Hate

güzel site güzel dostluklar burda.Sizleride burda görmekten mutluluk duyarız

Cevap bırakın