Trabzon Sohbet


Trabzon Sohbet Bizdesohbet

Trabzon Sohbet Merhaba Arkadaşlar;

Karadeniz Bölgemizin en önemli şehirlerinden olan Trabzon ilimizi tanıyalım. Muhteşem manzarası ile doğasına hayran bıraktığı,inanılmaz güzellikte olan tarihi olan Trabzon, Doğu Karadeniz’in en sevilen şehirlerinden biridir. Trabzon denildiği zaman yemeklerinin lezzeti ve zengin mutfağını da unutmamak gerekir. Tarih boyunca değişik imparatorluklara başkentlik yapan Trabzon ciddi anlamda turizm bakımından da oldukça kıymetli bir ilimizdir. Karadeniz ve Zigana Dağları arasında uzanan bu güzel şehrimiz tarihi manastırları, konakları, camileri ve en önemli müzeleri ile tam bir kültürel şehir olmayı başarmıştır. Yemyeşil yaylaları ve tüm diğer doğal güzellikleriyle de göz dolduran Trabzon,unutulmaz manzarası, temiz havası ile sevdiklerinizle sohbetinizin oldukça keyifli olacağı bir şehrimizdir Trabzon.

Trabzon Sohbet

Uzungöl ve Karester Yaylası

Yılın her döneminde yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği Uzungöl, her mevsim değişik güzellikler ve çeşitli aktiviteler sağlamaktadır. Uzungöl’de mutlaka gezmenizi istediğimiz yerlerden biri de Karester Yaylası, günümüzde hala orijinal dokusunu kaybetmeyen bir yayla hayatını sürdürmektedir. Uzungöl’den kalkan minübüslerle ulaşım sağlayabileceğiniz yayla, 2.300 metrelik bir mesafesi vardır.

Garester Yaylası’na sohbet etmeye giderken Uzungöl’ün o meşhur kuşbakışı manzarası karşısında hayranlık duyacaksınız. Yaylaya geldiğiniz zaman ise sisli bir hava ve masalllardaki gibi bir bulut denizi sizi karşılayıp sevdiklerinizle Seyahat planınızı yaparken kış döneminde yaylaların hava şartlarından dolayı kapalı olduğunu da unutmayın.

Trabzon Sohbet
Trabzon SohbetTrabzon Sohbet

Haldizen Yaylası

Trabzon’un en popüler en sevilen ve turizmcilerin en çok tercih ettiği Uzungöl’ün oluşumuna dolaylı olarak etki eden bu yaylada eşinizle sohbet etmek fotoğraf çekilmek ayrı bir zevktir. Demirkapı ve Karakaya dağlarının yamaçlarında yer alan buzul göllerinden akan sular Haldizen Deresi olup akıyor ve sonrasında bir heyelan gölü olup Uzungöl meydana gelmektedir.

Trabzon Sohbet

Şekersu Yaylası

Eski adı ile Sakar su Yaylası, Uzungöl’e yakın ve en büyük yaylası olarak bilinmektedir. Aynı zamanda köy olarak bilenen ve muhteşem bir doğaya sahip olan Şekersu Yaylası, doğal güzellikleri ve tertemiz Karadeniz. Soğanlı Dağı eteklerinde yer alan yaylaya yaz mevsiminde giderseniz ulaşım konusunda daha rahat bir gezi olmasını sağlarsınız.

Sultan Murat Yaylası

Sultan Murat, 1635 yılında İkinci İran Seferi’nden dönerken ordusuyla beraber bu yaylada kalmış ve yayla Sultan Murat Yaylası olarak konuşulmaya başlanmıştır. Bu anlamda tarihi bir önem taşımaktadir.Yayla çok tertemiz havası ve doğal güzellikleriyle de gelen tüm ziyaretçilerini adeta büyülüyor.

Sultan Murat Yaylası’nda her yıl 23 Haziran’da Şehitleri Anma Günü düzenlenmektedir. Her yıl 20 Ağustos’ta da Yayla Ortası Şenlikleri yapılmaktadır. Trabzon tatilinizi düşünürken yayla şenliklerinin tarihlerini de dikkate alarak ve doğayla iç içe eğlenceli bir yayla turunda sohbet edeceğiniz kişileri seçerek Trabzon ilimizin tüm güzelliklerinden faydalanabilirsiniz.

Trabzon SohbetTrabzon Sohbet

Turkiye’nin en önemli ve en gezilmesi gereken Karadeniz Bölgemizin en Değerli Trabzon ‘u ufak ta olsa tanıtmaya çalıştık.

Tabiki daha çok gezilecek yerleri var uzun bir tatil de hem sohbet hem eğlenceli bir seyahat geçirmeniz için mutlaka gelmeniz gereken bir yerdir Trabzon.

(Ada)


Yazar: Ada

Görüntüleme: 156 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 20 Ocak 2021

4 Yorumlar
Merve

Yüreğine ,emeğine sağlık Ada'cım.......

Ada

Muhteşem ve içten yorumlarınız için herkeze çok teşekkür ediyorum. Hep birlikte inşallah www.bizdesohbet.com ailesi olarak daha iyi olacağız. Her zaman destek veren zamanını Bizdesohbet ailesine ayıran tüm emekçi arkadaşlarıma kendi adima çok teşekkür ediyorum. Iyiki burdayım ve iyiki böyle dostlarımın yanında yer alıyorum.

Hate

Türkiyemizin güzel illerini tanıtıp bizlere faydalı ve merak ettiğimiz bilgileri sunman harika bir şey.Emeklerinin için teşekkür ediyorum.www.bizdesohbet.com ailesinde olmaktanda mutluluk duyuyorum.

Cevap bırakın