Ankara Sohbet


Kimi zaman bug’larıyla, kimi zaman isminin önünde “Ankaralı” olan şarkıcılarıyla, kimi zaman da “gri ve denizsiz” klişesiyle konuşulan Başkent Ankara’nın en ilginç 10 özelliği ve Ankara’da sohbetin en güzel halini özetleyelim.

Türkiye’nin Başkenti olan Ankara ‘da sohbet başkadır.

En meşhur yemeği: Ankara Tavadır.

Sevdiklerinizle sohbet ederken yiyebileceğiniz en lezzetli yemektir.

AYRICA Düğünlerdeki sohbetlerde, sünnetlerdeki sohbetlerde, mevlit ve özel davetlerdeki sohbetlerde, adını duyuran Ankara Tava, bugünlerde şehrin her köşesinde boy gösteren ‘tavacılarla’ namını sürer.

En meşhur parkı: Seğmenler

Ankara’da sevgilinizle sohbet ederken,arkadaşınızla sohbet ederken,anne baba ile hoş bir hafta sonu geçirip  sohbet edeceğiniz bir parktır Seğmenler.

En büyük camisi: Ahmet Hamdi Akseki Camii’si

Caminin külliyesinde 80 bin metrekare kapalı alan, 20 bin 618 metrekare avlu, 11 bin 87 metrekare bir alana sahiptir.. Bin 860 araçlık kapalı otoparkı bulunan camide radyo ve televizyon stüdyoları, 80 tuvalet, 442 abdest alma yeri bulunuyor. Bu özellikleri ile Ankara’nın en büyük camisi olan Ahmet Hamdi Akseki camiisi dini sohbetlerin olduğu oldukça önemli bir camiidir.

Cuma sohbetlerinin ve dini sohbetlerin olduğu bu camii insana huzur veren özelliği vardır.

En eski üniversitesi: Ankara Üniversitesi

Yalnızca Ankara değil  Tüm Türkiye için de büyük öneme sahip Ankara Üniversitesi, Üniversite Kanunuyla birlikte kurulan, Cumhuriyet’in ilk üniversitesi olma özelliğini taşımaktadır. Üniversitesi öğrencilerinin en anlamlı sohbetlerinin edildiği bu ünüversiteden bir çok doktor ve bilim adamları yetişmiştir.

En eski hastanesi: Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesidir.

Turkiyenin en iyi doktor ve sağlık çalışanlarının bulunduğu bir hastanedir.

Sadece Ankara’nın değil çok uzun yıllar tüm Anadolu’nun derdine deva olan bu cefakâr hastane 1881’den bu yana hastalarına şifa dağıtmaktadır. Sohbet ettiğiniz tüm sağlık çalışanları bizim için değerlidir.

En eski spor kulübü: Ankaragücü Spordur.

Ankaralılar için su gibi, hava gibi bir yaşam felsefesi  Ankaragücü, 1910 yılından bu yana kentin en büyük simgelerinden. Süper Lig’i kasıp kavurduğu yıllar geride kalmış, tahtını sonradan çıkan kulüplere bırakmış olsa da o hala Ankaralıların gönlünün şampiyonu olmuştur. Spor kulübünde yapılan sohbetler tarihe imza atmıştır.

En güzel dizisi: Behzat Ç.

Bir Ankara polisiye dizisi Behzat Ç., efsanesi Ankaralılar için çok önemli bir dizidir . Kendisi de Ankaralı olan Erdal Beşikçioğlu’nun başrolünde oynadığı dizi, oynatıldığı döneme damgasını vurmuştur. Sohbet ettiğiniz Ankara halkı için Behzat Ç vazgeçilmez bir dizidir.

En büyük gururu: Anıtkabirdir.

Anıtkabir’e ev sahipliği yapmak… Kendilerini ziyarete gelenleri ilk olarak bu büyük mabede götürerek, aklına ve yüreğine işleyen ayrıntılarla Ata’nın huzurgahını anlatmaktır  Ankara.

Ata’nın huzuruna çıkmak isteyen herkez duygu yoğunluğu yaşar. Atatürk ‘ün bütün hayatını anlamak görmek sohbetlerini merak etmek için Anıtkabir vazgeçilmez efsane bir yerdir. Belki de bu dünya da sohbet etmek ıstediğimiz tek liderdir  Mustafa Kemal Atatürk.

Tüm Kalbimle Saygıyla Selam Olsun 

~Mustafa Kemal Atatürk ~

En güzel manzarası: Eymir Gölüdür.

Ankara’nın denizi yoktur ancak  birçok gölü var. İşte bu göllerden biri de Eymir Gölü. Göl kendine has fauna ve florasıyla büyük bir doğal güzellik barındırırken, kış aylarında donduğu zamanlarda da Ankaralılar için hoş bir sohbet ve manzara görürüz.

Kız arkadaşınızla ve erkek arkadaşınızla sohbet ederken manzara karşısında saatin farkına varmadan sohbet edersiniz.

 

 

 


Yazar: Ada

Görüntüleme: 146 defa

Kategori: Genel, Sohbet Odaları

Yayınlanma Tarihi: 14 Aralık 2020

5 Yorumlar
Ecem

Memleketim Ankarammmmm kokunla havanla cok guzelsin.Kaliteli sohbetin tek adresi www.bizdesohbet.com hemen gelin

Nala

Ankara deyince Anitkabir aklıma gelir.Kapımız herkeze açık efendim kaliteli insanların tek adresi www.bizdesohbet.com bekleriz

SaHeL

Ankara candir anatkabiriyle atakulesiyle hersegiyle.. Kaliteli ve seviyeli sohbetin Tek adresi http://www.bizdesohbet.com

BaLkupu

radyosuyla sohbetiyle nezih bir yer www.bizdesohbet.com

Sevcan

Ankara dediğimizde ilk aklımıza gelen Anıtkabir. Sohbetiyle radyosuyla arkadasliklari dostluklariyla sohbetin tek adresi www.bizdesohbet.com

Cevap bırakın