Bilecik Sohbet


Bilecik Sohbet Odaları içerisinde Sohbet Chat yapmaya başlamadan önce Bilecik ilimizi tanıyalım. İlimiz hakkında bilgiler edinelim sizlerin de bildiği gibi Bilecik ilimiz Tarihi çok geniş ve çok önemli bir ilimizdir. İlimizi tanıyalım ki Sohbet Odaları içerisinde Sohbet ederken yabancılık çekmeyin. Bilecik ilimizi tanımaya İnhisar ve daha sonrasında Osmaneli ilçesini tanıyarak devam edelim.

İnhisar Hakkında

İnhisar, Bilecik ilinin bir ilçesidir ancak Karadeniz Bölgesi’nde yer alır. Nüfusu 2.309 kişi olup bu bakımdan 922 ilçe arasında sondan yedincidir.

İnhisar’ın yeri ve sınırları

Yurdumuzun kuzeybatısında yer alan ilçe; kuzeybatısında Gölpazarı, kuzeyinde Yenipazar, kuzeydoğusunda Sarıcakaya, doğusunda Mihalgazi güneydoğuda Tepebaşı (Eski Eskişehir merkezin kuzey kısmı) ve güneybatıda Söğüt ilçeleriyle komşudur. İlçenin yüzölçümü 315 km²’dir. İnhisar, 30 Kasım 1989 tarihinde belediye statüsü alarak beldeye dönüştü.

Nüfus

İlçe bağlısı olarak merkez hariç olmak üzere ilçe merkezine bağlı; 9 köy (Akköy, Çayköy, Harmanköy, Hisarcık, Koyunlu, Muratça, Samrı, Tarpak, Tozman) ve 4 mahalleden oluşmaktadır. Sonradan ilçe olduğundan, asayişi İlçe Jandarma Komutanlığı’nca yürütülmektedir. Fakat 01.04.2008 de ilçeye polis karakolu gelmiştir ve ilçe merkezinde asayişi polis tarafından devralınmıştır.

İlçeye bağlı tek belde, Tarpak’tır ve 1992’den beri bu statüyü yürütmekteyken 2009’da çıkan beldeler kanununca köye dönüştürülmüştür. Yerel seçimlerden sonra 9 cu köy ü olacaktır. Akçasu, Kayabalı ve Yakacık köyleri 1990-1992 arası buraya bağlıyken, 1992’deki halk oylamasıyla Söğüt’e geri dönmüştür.

Bilecik1

Bilecik

Osmaneli Hakkında ise ;

Osmaneli, Güney Marmara’da Bilecik ilinin bir ilçesidir. Kuzeyde Sakarya’nın Pamukova, kuzeydoğuda Sakarya’nın Geyve, güneydoğuda Gölpazarı, güneyde Merkez ilçeyle, batıda Bursa’nın Yenişehir, kuzeybatıda Bursa’nın İznik ilçeleriyle çevrilidir.

30 derece doğu boylam, 40 derece 3 dakika kuzey enleminde olup İstanbul’a 200 km, Bursa’ya 107 km, Adapazarı’na 70 km ve Eskişehir’e 120 km uzaklıktadır.

Geçmişi MÖ 1000 yılından kalma Trak mezarı kalıntısı kadar uzanan Osmaneli, 1308 yılında Osmanlı topraklarına katılmış bir Anadolu ilçesidir.

Osmaneli’nin yüzölçümü 526 km kare olup ilçe merkezinin nüfusu 14.521’dir. Evliya Çelebi’nin seyahatnamesinde bahsettiği üzere ayvası, karpuzu ve zeytini başta olmak üzere birçok tarım ürünü meşhurdur.

Osmaneli’nin bilinen ilk adı Anadolu’nun ilk yerleşik halklarından Luwi lerin dilinde yakınından geçen Göksu (Gallos) Çayı’ndan esinlenilerek ilk çağda Mela ya da Gallos olarak anılıyordu. Bu nedenle olsa gerek bilinen ilk adı Melewana dır (Mela halkının kenti). Helenleşme çağında kentin adı Melagina’ya dönüşmüştür. Daha sonraki dönemlerde Lefke diye anılmıştır. Lefke, eski Helencede Leuikai “Ak Kavaklık” deyişinden almıştır.

1308 yılında fethedilerek Osmanlı topraklarına katılmıştır. 1913 yılında Osmaneli adını almıştır. 30 Nisan 1926 tarihinde Bilecik iline bağlı bir ilçe olmuştur.

Osmaneli, İstanbul-Hicaz demir yolunun geçtiği ilçelerden biridir. 1926 yılındaki mübadeleye kadar bölgede Rumlar yaşamıştır. Rum kültüründen bugüne ulaşan en kalıcı örnek Aya Yorgi Kilisesi kalıntısıdır. Yine 1970’li yıllara kadar Rum ailelerce işletmecilik bazında ipek imalatı yapılmıştır.

Radyo keyfi için tıkla


Şu Konular belki ilginizi çeke bilir :Yazar: admin

Görüntüleme: 721 defa

Kategori: Bilecik Sohbet Odaları

Yayınlanma Tarihi: 05 Kasım 2021

49 Yorumlar
ÖmEr

Bir gün memleketime yorum yapacağım aklıma gelmezdi Bir Gölpazarli olarak tüm dostlarımı,arakadaşlarimi davet ediyorum Gölpark Sakarya şelale gibi yerde mangal yapmaya ne dersiniz Şeh edibali,Osman Gazi türbesi ve Söğüt müzesini gezmeni her yıl yapılan şenlik lere gitmenizi hıdrellez pilavı yemeniz tavsiye ederim.

Cann

Güzel sohbetin arkadaşlığın en güzel adresi hepinizi bekleriz

Hülya

Karadeniz Marmara Ege ve iç Anadolu'nun kesiştiği noktalarda yeralma sebebiyle birçok şehre yakındır Bilecik yüzölçümü bakımından küçük bir şehir Bilecik ilçesi olan Bozüyük ilçesindeki sanayii tesisleri ilin ekonomisi yönünden büyük katkı sağlıyor madencilik açısından zengindir

Gaddar

Güzel yurdumun güzel ili bilecik bizdesohbet ailesinin güzel bir ferdi.keyifli sohbetler olsun

GüzeL

Bilecik diyince aklima sunucumuzda bulunan bizim sevgili dostumuz Chucky geliyor :) sizde böyle güzel dostluklar kurmak istiyorsaniz mutlaka www.bizdesohbet.com ugrayin derim. Keyifli Radyo yayini ile sohbetin tadina doyulmuyor herkesin emegine saglik.

oMeN

Güzel memlekettir bilecik, Bizdesohbet ailesine ve değerli yönetimine başarılar dilerim

KaLp

Bilecik belki bir gün giderim Ordan bi dostluk kazandım hqrika insan insanları harika efendi saygılı sohbetleri cok içten www.bizdesohbet.com sohbetin tadi burda cıkıyor :)

LADY

Samimî dostlukların tek adresi olan bizdesohbet ailemize sizleri de bekleriz . Emeği geçen herkese teşekkürler . (:

Orhan

Harika bir ilçe gidip gezmek lazım

Pia

Bilecikli kiymetli dost Chucky, aklima ilk gelen sen oldun bilecik denince ..Guzel insanlari icinde barindiran sevimli kucuk bir ilimiz..

Orhan

Gel gör beni beni aşk neyledi bilecikli:)

Ecem

Bilecik halkı sizide bekliyoruz.Merak ettigim sehirlerden bir tanesi emegi gecen herkese tesk ederim.Kaliteli sohbetin tek adresi www.bizdesohbet.com

Alikuzuoğlu

Harika bi yer.. bozüyük te kaldım ve osmanlı burda doğdu.. kelimeler yetmez bilecik e.. emeginize sağlık olsun.

BaŞBeLaSı

Çikin çikin gelin en güzel sohbet eğlence dostluk burda www.bizdesohbet.com

Naz

Www.bizdesohbet.com tiklamak için daha ne bekliyorsun

ATARLI_KIZ

Www.bizdesohbet.com güzel memleketten dostlar bekliyoruz

Jelibon

Www.bizdesohbet.com en güzel başlangıçlar burda çikin çikin gelin

NeFeSs

Www.bizdesohbet.com şarkilar eşliğinde akici güzel bir sohbet

aSq

Gezip qOruLeCeq yeRLeRdeN biRii..HeLe Kii SeNin MemLeqetinSe Gitmeq FaRz oLmuStuR (:

bliss

emeği geçen herkese teşekkürler başarılar dilerim😊

EyLem

Bilecige hiç gitmedim bilmem ama öyle güzel yürekli bir insan tanıyorum ki acaba hepsi böyle temiz yürekli mi diyorum Chucky bilecigin bize kazandırdıgı en güzel dost iyiki varsın

YesiL

Guzel sohbeti harika radyosu samatasi hepsi mevcut cikin cikin gelin)))

Azze

Güzel türkiyemin dört bir yanından samimi dostluklar edinebileceğiniz seviyeli bir sohbet platformu www.bizdesohbet.com Bileciğe selamlar olsun...

YapraK

Gidip görmedim ama sanal gerçek tanıdığım en güzel insanlardan biri Chucky Bilecik`li. Böyle güzel bir insan yetişiyorsa eminimki eşsiz bir şehirdir. Bilecik halkı sizleri de bizdesohbet ailesinde görmek isteriz

Nare

Bilecik çok güzel bir şehir İnşallah bir gün yolum düşer ziyarete gelirim Chucky

KaLadze61

Emeğinize, kaleminize sağlık

Sndy

Yurdumuzun güzel şehirlerinden biriside Bilecik.her yeri ayrı güzel memleketimizin.

Kumru

Bilecik denince ilk olarak aklımıza gelen sevgili ömer kardeşim namı değer Çakiiiiiiiiiii dostluğumuz baki kalsın inşallah güzel şehrin güzel yürekli Adamı. Ve bizleri birleşten dostluklar kazandıran www.bizdesohbet.com ailesine çok teşekkür ediyorum ve herkesi bekliyoruz sizde gelin arkadaşlığın dostluğun kardeşliğin yaşandığı yerde bizimle birlikte olun. (:

Künefe

Kalitenin, samimiyetin, tek adresi bizdesohbet.com çikin çikin gelin :)))

GeceMavisi

www.bizbizesohbet.com bağımlılık yapan sohbetler , her şey ile tek tek ilgilenen yönetim ve harika dj ler ile keyifli zamanlar.

MiRaCLe

Kaliteli insanlar hep yalnızdır..Sözüne katılıyorum..Sizde kendinizi yalnız hissetiğiniz zamanlarda kaliteli insanlarla tanışıp keyifli sohbet etmek istemez misiniz?? işte o zaman yalnız değilsiniz demektir..Ve neredeyiz Tabiki www.bizdesohbet.com ailesine siz değerli insanlarımızı bekleriz…

Cız

Sizde Bilecikli ArkadasLarınızLa Sohbet yada Tanısmak IsterSenız Sitemizi Ziyaret ederke Yenı ArkadassLıklar KurabıLırSInız.

Hakan34

Bilecikli kardesimizin kurdugu ve yönettigi bizdesohbet chat odasinda arkadaslik dostluk kardeslik duygularını yasadigim Ailemin bir ferdi gibi görmemi saglayan güzel bir ortamda olmaktan cok mutluyum.sizde ailemize katilin gercek dostlugu tadin .tesekkur ederim.hersey gönlunuzce olsun.

CancağızıM

Her gün yeni bir yer kesfetmek oraları gezmek mükemmel bir duygu.memleketimin dört bir yanı güzelliklerle dolu işte gitmek istediğim yerlerden bir yer bilecik...

Zed

Sohbetin en kaliteli, en seviyeli ve eğlenceli adresidir. " BizdeSohbet.Com " Yönetime başarılar dilerim.

Sanem

Turkıyeye hıc gelmedım heleki BileciKe Dunyada Mutlaka Gezıle Bılecek . Gorulmesi Gereken yerlerden bırıdır Guzel şehırın guzel yureklı adamı Chucky . ıyıkı varsınn Cano

Yalovalı

Osmanlinin kuruldğu topraklarin ve insaninin guzel olmamasi mumkun mu! Ömer sana ve arkadaşlarina başarilar diliyorum

Seda

bilecikli dostlar sizleride bekleriz sunucumuza seviyeli dostluklarin eglenceli yayinlariyla birbirinden güzel dj arkadaslarla güzel saatler gecirecebileceginiz eglenceli bir ortamda olmak istiyorsaniz kesinlikle www.bizdesohbet.com ugramadan gecmeyin.

~ Fırat ~

Guzel ulkemin quzel memleketi, Bileciqe Selamlar.. Chucky bastacisin qardasim..

DeLi_qiZ

İyi gidip gördüğüm dediğim yerlerden Bilecik=)))) Yurdumu çok çok seviyorum =))) çok güzel anlatılmış heryeri=))) sohbet ettiğim arkadaşlarımın yurdumun farklı yerlerinden olması ne güzel =))) sizde katılın =)))

Feyza_

Bilecigi hic gormedim ama Rabbim nasip ederse gormek istiyorum can kardesim dedigim sunucumuzun cok sewilen Root Admini Chucky nin memleketiymis ben boylesine yuregi guzel bir insan tanidim kan bagimiz yok can bagimiz oldu ama sizlerde boyle dostluklar kurmak istiyorsaniz Sunucumuza sizleride bekleriz.......

Mikail-AgA

cok güzel olmus ellerine saglık insallah tamamen güzel olsun

Srad

Ömer Reis'in mekanı :) inşallah birgün o güzel beldeleri de görmek nasibimiz olur da doya doya gezerim bileciği.Vatanıma bayrağıma kurban olayım bu güzel ülkemin. www.bizdesohbet.com kalitenin tek adresi

BuRaY

Güzel Paylaşım Başarılarınızın devamını Diliyorum

Aylinn

Güzel dostluklar harika sohbet ortamı var herkeze tavsiye ederim.

ZüMRa

Güzel ortam gördüm herkeze tavsiye ederim.emegi geçenlere teşekkür ederim.

Gezgin

Bilecik gezilmesi görülmesi gereken bir ilimiz.Acemi bieliğim Söğüt ilçesi idi.Orada bulunduğum zaman zarfı içerisinde Ertuğrul Gazi yi ziyaret etme şansım oldu.insanları sıcak kanlı.Hayatım boyunca unutamayacağım Şehirdir Bilecik. Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim. Kaliteli sohbet in adresi www.Bizdesohbet.com

Sevcan

Bilecik denilince aklıma sunumuzda olan gece gündüz en iyisi olsun diye uğraşan değerli insan Chucky geliyor.En samimi dostluk arkadaşlık sevgi saygı aile ortamının olduğu yer çıkın çıkın gelin sizde bizdesohbet.com

MarJinaL

Bilecek askerlık yaptığım iL..asker olarak cok ınsanlarla sohbet edebılme tanısabılme vasfına sahip olamadım ama umarım bizdesohbetde denk qelebılırız.. Chucky emeğine sağlık..ozlediğim bir iL di bılecek.hatırlamak guzel oldu.

Cevap bırakın