Parasız Sohbet Odaları

Parasız Sohbet Odaları

Parasız Sohbet Odaları

Parasız Sohbet  Odaları başlığıyla yani adı ile sunduğumuz Sohbet Odaları amacı insanların Tamamen Ücretsiz , Bedava olarak kendilerine arkadaş bulmalarını sağlar. Ara bulucu olan BizdeSohbet.Com  sadece Parasız Sohbet Siteleri olarak değil içerisinde ki tüm hizmetler Tamamen Ücretsizdir. Sizlere daima hızlı , Seviyeli ve Kaliteli Sohbet Ortamı sunan, kullanıcılarını her zaman memnun bırakan Sohbet Odaları görevi gören Sohbet Portalıdır.

Parasız Sohbet imkanı sunan BizdeSohbet.Com içerisinde genellikle İstanbul ve İzmir ilinden sıklıkla kullanıcılar görüyoruz. Türkiye’nin 81 il ve hatta ilçelerinden kullanıcı topluluğuna sahip olan Sohbet Odalarımız içerisinde aradığınız eş, dost ve arkadaşları bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. Sıklıkla giriş olan illerimizi kısaca tanıyalım, illerimizi tanımaya ise İstanbul ilimizin Yer şekilleri ile sürdürelim.

Yer şekilleri

İstanbul’un kurulu olduğu Çatalca ve Kocaeli yarımadaları aşınmış birer platodur. Bu platoların ortasından kabaca kuzeydoğu-güneybatı doğrultusunda İstanbul Boğazı geçer. İstanbul Boğazı’nın oluşumu ile ilgili bilimsel olarak kesin kabul görmüş bir açıklama yoksa da, açıklamalar içinde en yaygın olanı; jeolojik açıdan İstanbul Boğazı’nın deniz suları ile dolmuş bir fay çöküntüsü olduğudur.

Buna göre, MÖ 20.000 ilâ 18.000 yılları arasında, Buzul Çağı sonlanmış ve dünyanın büyük bölümünü kaplayan buz kütlelerinin erimeye başlamıştır. Binyıllarca süren bir erime sürecinin sonucunda, MÖ 8.000 ilâ 7.000’lerde Akdeniz’in suları ilk hâlinden yaklaşık 150 metre daha yukarı çıkmıştır. Boğaz’ın derinliğinin kuzeyden güneye azalma göstermesi, geçmişte kuzeydeki bu yükseltilerin Marmara’nın sularına karşı bir set görevi gördüğü ve bunların deniz seviyesindeki yükselmeyle aşıldığı savını güçlendirmektedir.

İstanbul genelinde kayda değer yükseltilere de rastlanmaz. Şehirdeki en yüksek üç nokta sırasıyla 537 metrelik Aydos Tepesi, 438 metrelik Kayış Dağı, 442 metrelik Alemdağ’dır. Şehrin topraklarının %74’ünü platolar, %9,5’ini ovalar, %16,1’ini ise alçak dağ ve tepeler kaplamaktadır.

Şehrin en önemli gölleri olan Büyükçekmece, Küçükçekmece ve Durusu gölleri birer lagündür. İstanbul Boğazı’ndaki Haliç, Tarabya ve İstinye koyları ise şehirde ria tipi kıyının en iyi örnekleridir. İstanbul kıyıları son biçimini 10.000 yıl önce gerçekleşen su yükselimleriyle almıştır. Şehirde, Marmara Denizi ve Boğaz’da irili ufaklı 11 adanın yanı sıra, Karadeniz’de ufak kayalıklar ve Haliç’te Bahariye Adaları yer alır.

Yasal Uyarı: Sitemiz yetişkinler için uygundur. Sohbet sitemize giriş yapacak kullanıcıların 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.

Parasız Sohbet Odaları

admin
makale yazarıMakale Yazarı :
like746 okundu
kategoriKategori : Genel
yorum10 yorum
linkLink : Parasız Sohbet Odaları
tag
Etiketler
Benzer Yazılar
yorumlar


Yorumlar (10 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?