Kızlar Kulubü Sohbet

Kızlar Kulubü Sohbet

Kızlar Kulubü Sohbet

Kızlar Kulubu Sohbet Odaları içerisinde Türkiye’nin 81 ilinde binlerce Dul kullanıcılar var. 81 ilden olan Kızlar Kulubu Sohbet Odaları içerisinde kullanıcılar olsa dahi yoğunluk gösteren iller Adana , Ankara , İstanbul , İzmir ve Konya illeri içerisinden kullanıcılar görülüyor.

Farklı illerden olan kullanıcılara yoğunluk gösteren iller hakkında kısa kısa bilgiler verelim. İllerimizin nüfuslarını anlatalım nüfuslarını öğrenelim ki Sohbet Odaları içerisine neden bu kadar yoğunluk oluyor bilelim.

Adana Hakkında

Osmanlı İmparatorluğu tarafından 1893 yılında yapılan nüfus sayımı sonucuna göre Adana merkezin nüfusu 70.702 kişidir. Bunun %82’sini Türkler, %14’ünü Ermeniler, %2’sini Rumlar ve %2’sini Katolik oluşturmaktaydı.

İkinci Dünya Savaşı’nın ardından gelen yardımlar ve başlayan endüstriyel yatırımlar ile büyüme sürecine giren Adana’nın merkez nüfusu, 2016 yılı TÜİK verilerine göre 2.201.670 kişiye ulaşmıştır.

Güncel Nüfus Değerleri (TÜİK 4 Şubat 2021 verileri)
Adana İl Nüfusu: 2.258.718’dir (2020 sonu). İlin yüz ölçümü 13.844 km2’dir. İlde km2’ye 163 kişi düşmektedir. (Yoğunluğun en fazla olduğu ilçe: 1793 kişi ile Seyhan’dır) İlde yıllık nüfus artış oranı % 0,93 olmuştur. 4 Şubat 2021 TÜİK verilerine göre 15 İlçe ve belediye, bu belediyelerde toplam 831 mahalle bulunmaktadır. Nüfus en çok artan ilçe: Sarıçam (%6,83) Nüfusu en çok azalan ilçe: Feke (-%2,26)

Ankara Hakkında

Ankara ili, Ankara şehrinin başkent olmasından sonra hızla kalabalıklaşmıştır. Özel ve kamu sektörü yatırımları başkent ve yöresine yoğunlaşmış, bunun sonucu ortaya çıkan çalışma olanakları büyük bir nüfus akımına yol açmıştır. Ekonomi, sağlık ve eğitim altyapısının gelişmişliği, suç oranının düşük olması, kişi başına kamu yatırımının ve kişi başına mevduatın yüksek olması gibi nedenlerin göçü teşvik ediyor olması muhtemeldir.

Cumhuriyet tarihi boyunca ilin nüfusu ülke nüfusunun iki katı hızda artmıştır. Ankara’nın nüfusu hiçbir zaman tam olarak hesaplanamaz. Memur ve öğrenciler ağırlıkta olduğu için net nüfus bulunamaz. TÜİK verilerine göre nüfusu 5 milyondan fazla iken gayriresmî nüfusu 8 milyondur. 1927 sayımında nüfusu 404 bin olan il Türkiye nüfusunun %3,2’sine sahipken bugün 8 milyon nüfus ile bu oran %6,3’tür. 2007-2008 yılları arasında ise nüfus artış hızı (%1,83), ülke nüfus artış hızının (% 1,32) bir buçuk katı olmuştur.

Bu büyümenin başını çeken Ankara kenti aldığı göçe rağmen, 2008’de Ankara’da işsizlik oranı (%11,8) Türkiye genel işsizlik oranına (%11,0) yakındır. İstihdam edilenlerin %72’si hizmetler, %26’sı sanayi, %2’si tarımda çalışır (bu oranlar Türkiye için sırasıyla %49, %27 ve %24’tür).

Ankara’nın nüfusu 2019 yılı itibarıyla 5.639.076 kişidir. İç Anadolu’da bulunan ve nüfusları azalmakta olan Çorum ve Yozgat, Ankara’ya en fazla net göç veren illerdir. İl nüfusunun tamamı il ve ilçe merkezlerinde yaşamaktadır. Ayrıca 15.608.868 kişilik İç Anadolu nüfusunun yaklaşık yarısı Ankara ilinde ikamet etmektedir.

Ankara il nüfusu Türkiye geneline göre daha yüksek bir eğitim düzeyine sahiptir. 2008 verilerine göre, 15 yaş üstü okuma yazma oranı toplam il nüfusunun %88’ini (erkeklerde %91, kadınlarda %86’sını) oluşturur, bu oran Türkiye için %83’tür (erkeklerde %88, kadınlarda %79). Bu farklılık özellikle nüfusun üniversite eğitimli kesiminde belirginleşir: üniversite ve yüksek okul mezunlarının toplam nüfusa oranı Ankara’da %10,6, Türkiye genelinde ise %5,4’tür.

Kızlar Kulubü Sohbet

Kızlar Kulubü Sohbet

Kızlar Kulubü Sohbet

admin
makale yazarıMakale Yazarı :
like748 okundu
kategoriKategori : Genel
yorum11 yorum
linkLink : Kızlar Kulubü Sohbet
tag
Etiketler
Benzer Yazılar
yorumlar


Yorumlar (11 Yorum)

 • Arkadasimizinda soyledigi ve dile getirdigi gibi sohbetin ve kalitenin ten adresi http://www.bizdesohbet.com kizlarkulubu sohbetin ten adresi diyebilirim tamamen bayanlardan olusup bastirilmis duygulari burada bizlerle paylasmak gibi dostluk arkadsslik sevgi yeter ki niyet olsun diyorum ve siz sevgili es dost arkadas yeri geldigi zaman bi aile olmaya bekliyoruz……

 • Bayan arkadaşların sohbet edebileceği güzel bir mekan olmuş kız kıza rahatça sohbet ortamı hayırlı olsun bayan arakadaşlara

 • Kadin kadina sohbet isterseniz buyrun size firsat
  http://www.bizdesohbet.com
  #kızlarkulubu

 • Kiz kiza sohbetin keyfi bir baska oluyor. Kadinlar matinesini diyebilirim eglence ve dedikodular ne ararsaniz var 🙂
  Bayan arkadaslari Bizdesohbet.com bekleriz.

 • Hatunlar nerdesiniz bi sürü hatun dost edinip arkadaş olmak istersen burayi tercih etmelisin iste burasi bizdesohbet.com

 • Kizlar hatunlar nerdesiniz burasi çok güzel sizde gelin sohbetimize dahil olun bizdesohbet.com

 • Sanal ortamda guzel dostluklar olmuyor diyenlere bunun aksini ispat etmek icin sizlerde http://www.Bizdesohbet.com gelirseniz ne kadar guzel icten we degerli dostluklarin olustuguna bizzat sahit olabilirsiniz #Kizlarkulubu yanliz bayanlara ayrilmis kaliteli sohbet ortamidir fikirlerinizi dusuncelerinizi rahatlikla bir baska bayanlar paylasma firsati hayata bakis acinizi dile getireceginiz platforma siz Bayan arkadaslarimizi bekliyoruz

 • Kizlar kulübünde sadece bayanların olduğu yer rahatça sohbet edebildiğimiz bu yere bayanlar sizleride bekliyoruz bizdesohbet.com

 • Canın mı sıkıldı? içinden bir şey yapmak gelmiyor mu? Öyleyse hadi sende katıl aramıza..Sevgi,saygı ve güven çerçevesi içerisinde en güzel en anlamlı ve en huzur bulacağınız tek adres tabikide http://www.bizdesohbet.com a siz bayan arkadaşlarımızı bekliyoruz ve neredeyiz #kizlarkulubu kanalında 🙂

 • Siz bayan arkadaşların ve sadece bayan arkadaşların bulunduğu tek adres http://www.bizdesohbet.com #kizlarkulubu kanalında..

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?