Mersin Sohbet


Mersin Sohbet BizdeSohbet

Mersin Sohbet ile ilgili yazımıza hoşgeldiniz. Sizlere kısaca Mersin ilimizden bahsederek başlayalım.

Mersin Sohbet

Kleopatra Kapısı

Eskilerden beri bilinen ismi İçel olan, Akdeniz Bölgesi’nde bulunan Türkiye‘nin en büyük 11. şehirlerinden biri Mersin’dir. Mersin limanı bulunmuş coğrafi koşullar sebebi ile ilçeye oldukça önemli bir ekonomik kaynak ta sağlamış olmaktadır. Çok büyük bir coğrafyaya yayılmış olan Mersin ili, mutlaka görülüp sohbet edilmesi gereken tarih, kültür ve doğal güzellikleri bakımından da en önemli şehirlerinin en başında yer almaktadır. Bu güzel şehrimizi elimizden geldiğince sizlere tanıtmak ve bilgi sahibi olmanız açısından sadece gezilecek,sohbet edilecek birkaç yerinden bahsetmek istiyorum.

Kız Kalesi

Diğer adıyla Deniz Kalesi olarak bilinen Kız Kalesi, aynı ismi taşıyan mahallenin sahilinde bulunan bir adacığın üzerinde yer almıştır.Kalenin üzerinde bulunan kitabeye göre ise, 1119 yılında I. Leon tarafından yaptırılmış olan bu kale, Korykos Antik Kenti’nin içinde bulunmaktadır. Bir sürede korsanların barınak olarak belirledigi bilgilerine ulaştık. Geçtiğimiz yıllarda ise Mersin Arkeoloji Müzesi’nin yapmış olduğu kazı çalışmalarının sırasında da kalenin ortasında bir yapı kompleksine rastlanmıştır. Bu kompleksin içinde bulunan bir de şapel yer alır ve kalenin avlusundaki şapelden bile daha eski olduğu da belirtilmiştir. Sahilden 600 metre uzağında olan ihtişamlı görüntüsüyle gören ziyaretçileri âdeta büyüleyen kaleye, deniz bisikletleri eşliğinde sevdiklerinzle sohbet ederek gezme imkânı da bulabilirsiniz.

Kırk Kaşık Bedesteni

Akdeniz’de bulunup, ticaretten bahsetmeden geçemeyiz. Anadolu şehirlerinde en önemli bir yerde olan Bedestenlerden biri de Mersin’in Tarsus ilçesinde bulunmaktadır. Ramazan oğulları Beyliği’nden İbrahim Bey tarafından da 1579 yılında yaptırılan Bedesten,Yapıldığı ilk dönemlerde ise aş evi ve medrese olarak faaliyete geçirilen bedesten, Cumhuriyet’in ilanından sonra kapalı çarşıya dönüştürülüp halka açılmıştır.
Eski ismiyle de Beyaz Çarşı olarak bilinen bedestende; yöresel el sanatlarına ait seramik, ahşap, bakır, gümüş, deri, dokuma turistik hediyelik eşyalar olmak üzere, yöresel damak tatlarının da olduğu yiyecek ve içeceklerin satışı halka ve turistlere sunulmaktadır. İçinde pek çok dükkanın da bulunduğu Bedestene, Mersin’den gitmeden önce bir kaç hediyelik eşya alarak sevdiklerinize hediye edip,mutlu olmalarını sağlayabilirsiniz.
Mersin Ilimizin sadece birkaç gezilip sohbet edeceğiniz yerleri anlatmaya çalıştık.Güzel ve tarihi yerlerini ziyaret etmenizi ve sıcak sohbetlerin olduğu güzel Ilimize gelmenizi öneririm.

(Ada)


Yazar: Ada

Görüntüleme: 152 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 12 Şubat 2021

9 Yorumlar
DeLi_qiz

İyiki burdayım=)) iyiki gelmişim aranıza=)) radyoda Djler eşliğinde müzik dinleyerek yaptığımız sohbetler harika=)))

Pia

Kaliteli sohbetin tek adresi BizdeSohbet.Com Sizleri de aramizda gormek isteriz..

Ecem

Kaliteyse kalite seviyeyse seviye guzel olan hersey bu sitede www.bizdesohbet.com

AktaR

İnsan sıcak bir muhabbet ister samimiyet ister dürüstlük ister, isterde her zaman bu mümkün olmaz. lakin asgari müşterekte buluşsa bile yeter..samimiyetine inandığım kişilerin olması benim burda olmama nedendir. Unutmayın dostlarınızın olduğu yerde kalın... Dj-AktaR..

Ada

En kaliteli #DJ En Kaliteli #Sohbet En kaliteli arkadaşlıklar için ücretsiz sohbet odalarına bekliyorum. www.bizdesohbet.com

xxx

GüzeL SunuCu EmeK VerenLerin YüreGine SağLik

Sena

iyi ki buraya gelmisim bu sunucunun bir parcasi olmusum www.bizdesohbet.com ve Derin-FM vazgecilmezim oldu. Ve ücretsiz olmasida cok iyi herkese tavsiye edebilirim böyle güzel bir ortam imkani sagladiginiz icin herkese tsk.

Sevcan

Harika djleri ile sohbetin arkadaşlığın dostluğun olduğu tek adres www.bizdesohbet.com da sizde aramıza katılın

Hate

Tantunusi Kızkalesi Deniz ve uzun sahili varsa mersin'in www.bizdesohbet.com 'unda dostlukları vardır.

Cevap bırakın