Samsun Chat Ortamı

Samsun Chat Ortamı

Samsun Sohbet Ortamı

Samsun Chat Ortamı Sohbet Odaları içerisinde Samsun ilinden binlerce kullanıcı Sohbet Chat yapıyor ve kendilerine arkadaş arıyor. Üstelik sadece Samsun ilinden değil Türkiye’nin 81 ilinden kullanıcılar Ücretsiz Sohbet Chat yaparak kendilerine Samsun ilinden arkadaş arıyor. Sohbet Odaları içerisine herhangi bir üyelik, şifreleme, kayıt yapmadan Tamamen Ücretsiz bir şekilde Sohbet edebilirsiniz.

 Chat Ortamı Turizm

Turizmin yalnızca “sahil ve güneş” anlayışından ibaret olması iki ay yaz mevsimi geçiren Samsun’da turizmin yeterli seviyede gelişememesine neden olmuştur. 1990’lı yıllarda değişen turizm anlayışıyla birlikte turizm ekonomik bir kaynak olarak görülmeye başlanmış ve turizm ürünleri çeşitlilik göstermeye başlamıştır.

1992 yılında Samsun adına Erkan Uçkun tarafından hazırlanan ve Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından onaylanan Samsun İli Turizm Envanteri ve Turizmi Geliştirme Plânı’nın, Samsun turizminin bu yönde gelişmesine öncü olması beklenirken kurum ve kuruluşların ilgisizliği nedeniyle çok kısıtlı bir etki göstermiştir.

2000’li yıllarla birlikte ajanslar ve Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen projelerle Samsun turizm konusunda bir ivme yakalamıştır. 2011 yılında hazırlanan turizm stratejisi master planındaki yedi tematik turizm gelişim koridoru arasında yer alan Samsun’da önümüzdeki yıllarda yayla ve doğa turizminin gelişimine öncelik verilmesi amaçlanmaktadır.

Günümüzde Samsun için turizm ile ilişkili birçok plan yapılmış olmasına rağmen yapılan çalışmaların yetersiz kalması ve yerel turizm aktörlerinin ilgisizliği nedeniyle turizmin Samsun’da başlıca bir ekonomi kolu olamayacağı ancak doğru adımların atılması hâlinde bu algının değişeceği ve turizmin Samsun’da önde gelen ekonomik planlar arasında yer alabileceği öngörülmektedir.

Günümüzde 40’ı aşkın turizm tesisinin bulunduğu Samsun’da son yıllarda yurt dışından gelen turistlerin artırılmasına yönelik adımlar atılmakta olup özellikle Rus turistlerin çekilmesine yönelik kampanyalar ağırlık kazanmıştır. Samsun, 2018 yılında 79.261’i yabancı olmak üzere 586.555 turist tarafından ziyaret edilmiştir.

Eğitim

Ondokuz Mayıs Üniversitesinin Kurupelit yerleşkesinden bir görünüm.

1650’ye kadar Samsun’da yalnızca temel eğitim veren sıbyan mektepleri bulunmaktaydı. Bu tarihte ilk defa şehirde medrese açılarak üst düzey eğitim verilmeye başlanmıştır. Tanzimat ile birlikte de ortaokul ve lise düzeyinde Batılı tarzda eğitim veren okullar açılmaya başlanmış. İlk kız okulu da 1898 yılında öğrencilerini almaya başlamıştır.

Aynı dönem birçok misyoner okulu da faaliyete geçmiş. Cumhuriyet döneminde Tevhîd-i Tedrîsât Kanunu ile eğitimde birlik ve standart sağlanmasının ardından ülke genelindeki misyoner ve azınlık okullarıyla birlikte Samsun’daki bu kurumlar da kapatılmıştır. Kanunla birlikte karma eğitime geçilerek meslek ve öğretmen okulları açılmış, Samsun’daki tüm okullar bu kanuna uygun olarak yeniden düzenlenmiştir.

Samsun Chat Ortamı

admin
makale yazarıMakale Yazarı :
like630 okundu
kategoriKategori : Genel
yorum16 yorum
linkLink : Samsun Chat Ortamı
tag
Etiketler
Benzer Yazılar
yorumlar


Yorumlar (16 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?